Форум «Психосоціальні послуги: виклики сьогодення, пропозиції, система координації» відбувся в обласному центрі 9 лютого. Захід був спрямований на об'єднання партнерів у сфері психосоціальної допомоги та обговорення актуальних проблем. Учасники форуму розглянули різноманітні аспекти надання підтримки, зокрема, питання ветеранів, сімей військовослужбовців, дітей та жінок.
На заході взяли участь представники 5 міністерств, понад 20 громадських організацій та міжнародних партнерів. Перша панель обговорення була присвячена питанням національного рівня та включала модеровану дискусію з представниками різних галузей.
Захід охопив більше 400 учасників, є можливість переглянути онлайн: https://www.youtube.com/live/PKDi7uI_3Hs?si=UxAbpK75bNEsJFZf
Цільова категорія отримувачів психосоціальних послуг:
- ветерани, родини військовослужбовців, ВПО та інша категорія;
- діти, підлітки, вчителі, сім’ї, практичні психологи.
Обговорили важливі теми, зокрема, підтримку ветеранів, які повертаються з війни в сім’ї, родини військовослужбовців, які долають багато викликів, питання ВПО, а також дітей та жінок.
«На українську сім’ю сьогодні припало достатньо викликів – від тривалої розлуки до втрати члена сім’ї. У пам’яті дитини спогади про батька дворічної давності і вона не розуміє, що у ньому змінилося. Дружина й не здогадується з чим доводиться жити її чоловіку. Звісно, що все це впливає і на навчання, і на стосунки в сім’ї.
Ми маємо дбати про сервіс в громадах і готовність освітніх просторів ставати місцем підтримки, а це означає, що треба розвивати їх компетентність, професійність. Почали ми це робити зі Львівською ОВА ще з 2022 року, коли освітні заклади стали місцем підтримки, проживання ВПО, а на сьогодні – місцем підтримки героїв та членів їх сімей», – зазначила організаторка заходу, голова Координаційного центру підтримки цивільного населення Галина Бордун.
По кожному з блоків було створено резолюції: Освіта https://docs.google.com/document/d/1iU-G_og1Mjne_Bo4B5MqTIzPPtkInwx5/edit
Партнери:
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
В межах проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні» за співфінансування Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та імплементовано Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit(GIZ) GmbH
Данська Рада у справах біженців
Мальтійська служба допомоги
Україно-швейцарський проєкт «Психічне здоровʼя для України»
Центр здоров’я та розвитку «Коло сімʼї»
Норвезька рада у справах біженців
Міжнародна організація з міграції (МОМ)
Мінеральна вода «Трускавецька»
ТРК «Перший Західний»
Відповідальна за формування програми форуму – Галина Бордун
Більше відео:
Форум «Психосоціальні послуги: виклики сьогодення, пропозиції, система координації» відбувся в рамках комплексної програми охорони психічного здоров’я на Львівщині.
Comments